Y6078147R951V0L
Mfr.Part #
Y6078147R951V0L
Description
RES 147.951 OHM 0.3W 0.005% RAD
Width :
4.1148mm
Tolerance :
±0.005%
Power (Watts) :
0.3W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
10.541mm
Height :
11.43mm
Max Power Dissipation :
300mW
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Resistance :
147.951Ohms
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y6078147R951V0L
147.951Ohms, 0.3W, Metal Foil,