Y5077110R000T0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y5077110R000T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 110 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Number of Terminations :
2
Series :
VHZ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
10.922mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
110Ohm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.6W
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Published :
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.430 10.92mm
Max Power Dissipation :
300mW
Size / Dimension :
0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
Datasheets
Y5077110R000T0L
FIXED RESISTOR, 110Ohm, 0.6W, Metal Foil,