Y40838K25000T9W
Mfr.Part #
Y40838K25000T9W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
FRSG1206 8K2500 TCR2.5 0.01% S W
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Non-Inductive
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Power (Watts) :
0.3W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Series :
FRSG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
Resistance :
8.25kOhms
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Datasheets
Y40838K25000T9W
FRSG Series, Metal Foil, 8.25kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~225°C