Y408210R0000C9W
Mfr.Part #
Y408210R0000C9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FRSG0805 10R000 TCR2.5 0.25% S W
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Series :
FRSG
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
10Ohms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
Y408210R0000C9W
FRSG Series, Metal Foil, 10Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.25%, -55°C~225°C