Y40822K50000T9W
Mfr.Part #
Y40822K50000T9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FRSG0805 2K5000 TCR2.5 0.01% S W
Tolerance :
±0.01%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
2.5kOhms
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Series :
FRSG
Packaging :
Tray
Datasheets
Y40822K50000T9W
FRSG Series, Metal Foil, 2.5kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~225°C