Y40789K99800B9L
Mfr.Part #
Y40789K99800B9L
Package / Case
Radial
Description
RES 9.998K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Packaging :
Bulk
Series :
VHP101
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
9.998kOhms
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y40789K99800B9L
9.998kOhms, 0.3W, Metal Foil,