Y40784K65150T9L
Mfr.Part #
Y40784K65150T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 4.6515KOHM 0.3W 0.01% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
300mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
11.43mm
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Length :
10.541mm
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
0.3W
Composition :
Metal Foil
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.6515kOhms
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
0.0ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Width :
4.1148mm
Series :
VHP101
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y40784K65150T9L
VPG Foil Y40784K65150T9L
4.6515kOhms, 0.3W, Metal Foil,