Y201910R0000E9W
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y201910R0000E9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10 OHM 0.2% 1W 2516 WIDE
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
6.35mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.2%
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Height :
1.016mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
1W
Series :
LED1625
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
SMD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
10Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
300V
Voltage - Rated :
300V
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
4
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm