Y175210R0000A0L
Mfr.Part #
Y175210R0000A0L
Package / Case
Axial
Description
RES 10 OHM 1W 0.05% AXIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
Series :
HZ
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Non-Inductive
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
10Ohm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y175210R0000A0L
FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Foil,