Y17509K90000F0L
Mfr.Part #
Y17509K90000F0L
Package / Case
Axial
Description
RES 9.9K OHM 3/4W 1% AXIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
750mW
Series :
HZ
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Length :
15.875mm
Resistance :
9.9kOhms
Published :
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y17509K90000F0L
9.9kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,