Y1750200K000V0L
Mfr.Part #
Y1750200K000V0L
Package / Case
Axial
Description
RES 200K OHM 0.4W 0.005% AXIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±0.005%
Mount :
Through Hole
Diameter :
12.7mm
Published :
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
111 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
400mW
Series :
HZ
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
200kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y1750200K000V0L
Through Hole FIXED RESISTOR, 200kOhm, 0.4W, Metal Foil,