Y1749100R000V0L
Mfr.Part #
Y1749100R000V0L
Package / Case
Axial
Description
RES 100 OHM .3W .005% AXIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
HZ
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.005%
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.375Diax0.625L 9.53mmx15.88mm
Resistance :
100Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.3W
Datasheets
Y1749100R000V0L
FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.3W, Metal Foil,