Y174815K0000B0L
Mfr.Part #
Y174815K0000B0L
Package / Case
Radial
Description
RES 15K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.415Lx0.162W 10.54mmx4.11mm
Height Seated (Max) :
0.450 11.43mm
Number of Terminations :
2
Height :
11.43mm
Width :
4.1148mm
Power (Watts) :
0.3W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
15kOhms
Series :
HZ
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
300mW
Package / Case :
Radial
Length :
10.541mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y174815K0000B0L
15kOhms, 0.3W, Metal Foil,