Y17256R00000F9L
Mfr.Part #
Y17256R00000F9L
Description
RES 6 OHM 3/4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
6Ohms
Max Power Dissipation :
750mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
Tolerance :
±1%
Length :
15.875mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y17256R00000F9L
6Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,