Y1725500R000B0L
Mfr.Part #
Y1725500R000B0L
Package / Case
Axial
Description
RES 500 OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
4
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Series :
H
Package / Case :
Axial
Feature :
Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
500Ohms
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
Datasheets
Y1725500R000B0L
500Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,