Y1725400R000B0L
Mfr.Part #
Y1725400R000B0L
Description
RES 400 OHM 3/4W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Resistance :
400Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
15.875mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y1725400R000B0L
400Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,