Y172530R0000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y172530R0000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 30 OHM 3/4W 1% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
H
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Feature :
Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
30Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
Length :
15.875mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Foil
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
750mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Datasheets
Y172530R0000F9L
30Ohms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,