Y172510K0000T0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y172510K0000T0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 3/4W .01% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
4
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
10kOhm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Series :
H
Feature :
Non-Inductive
Size / Dimension :
0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Power Dissipation :
750mW
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Metal Foil
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Reach Compliance Code :
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
Y172510K0000T0L
FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.75W 3/4W, Metal Foil,