Y1636800R000A9W
Mfr.Part #
Y1636800R000A9W
Description
RES SMD 800 OHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
800Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tray
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Datasheets
Y1636800R000A9W
VPG Foil Y1636800R000A9W
VSMP Series, Metal Foil, 800Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~150°C