Y16364K16000T9W
Mfr.Part #
Y16364K16000T9W
Description
VSMP0603 4K16000 TCR0.2 0.01% S
Packaging :
Tray
Tolerance :
±0.01%
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
4.16kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y16364K16000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 4.16kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C