Y1636402R000T0W
Mfr.Part #
Y1636402R000T0W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
VSMP0603 402R00 TCR0.2 0.01% B W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Series :
VSMP
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tray
Resistance :
402Ohms
Feature :
Non-Inductive
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y1636402R000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 402Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C