Y16363K65000T9W
Mfr.Part #
Y16363K65000T9W
Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tray
Resistance :
3.65kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
Y16363K65000T9W
VPG Foil Y16363K65000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 3.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C