Y1636350R000B0W
Mfr.Part #
Y1636350R000B0W
Description
RES SMD 350 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55 °C
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
150 °C
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Tolerance :
0.1 %
Features :
Moisture Resistant
Length :
1.6002 mm
Width :
812.8 µm
RoHS :
Non-Compliant
Height :
635 µm
Max Power Dissipation :
100 mW
Resistance :
350 Ω
Datasheets
Y1636350R000B0W
VPG Foil Y1636350R000B0W
Metal Foil, 350 Ω, 0.1 %,