Y16362K80000A9W
Mfr.Part #
Y16362K80000A9W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 2.8KOHM 0.05% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.05%
Series :
VSMP
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
2.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Width :
812.8μm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
635μm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y16362K80000A9W
VPG Foil Y16362K80000A9W
VSMP Series, Metal Foil, 2.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~150°C