Y16361K30000T9W
Mfr.Part #
Y16361K30000T9W
Description
RES SMD 1.3KOHM 0.01% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS :
Compliant
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Tolerance :
0.01 %
Number of Terminations :
2
Danaher Controls
Min Operating Temperature :
-55 °C
Resistance :
1.3 kΩ
Max Operating Temperature :
150 °C
Max Power Dissipation :
100 mW
Length :
1.6002 mm
Datasheets
Y16361K30000T9W
VPG Foil Y16361K30000T9W
Metal Foil, 1.3 kΩ, 0.01 %,