Y163310R0000D9W
Mfr.Part #
Y163310R0000D9W
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 10 OHM 0.5% 0.6W 2512
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Series :
VFCP
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Resistance :
10Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.6W
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Height :
635μm
Published :
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
600mW
Datasheets
Y163310R0000D9W
VPG Foil Y163310R0000D9W
FIXED RESISTOR VFCP Series, Metal Foil, 10Ohm, 0.6W, ±0.5%, -55°C~150°C