Y163220K0000T0W
Mfr.Part #
Y163220K0000T0W
Description
RES SMD 20K OHM 0.01% 0.4W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS :
Non-Compliant
Height :
635 µm
Resistance :
20 kΩ
Min Operating Temperature :
-55 °C
Features :
Moisture Resistant
Length :
5.08 mm
Max Power Dissipation :
400 mW
Temperature Coefficient :
0.2 ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
0.01 %
Width :
2.54 mm
Case Code (Metric) :
2
Max Operating Temperature :
150 °C
Datasheets
Y163220K0000T0W
Metal Foil, 20 kΩ, 0.01 %,