Y16306K67000B9R
Mfr.Part #
Y16306K67000B9R
Description
VFCP1206 6K6700 TCR0.2 0.1% S T
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Resistance :
6.67kOhms
Feature :
Non-Inductive
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y16306K67000B9R
VFCP Series, Metal Foil, 6.67kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C