Y16304K50000A9W
Mfr.Part #
Y16304K50000A9W
Description
RES SMD 4.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Height :
635μm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.5kOhms
Tolerance :
±0.05%
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.5748mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y16304K50000A9W
VPG Foil Y16304K50000A9W
VFCP Series, Metal Foil, 4.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~150°C