Y163028R7000B0R
Mfr.Part #
Y163028R7000B0R
Description
VFCP1206 28R700 TCR0.2 0.1% B T
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistance :
28.7Ohms
Packaging :
Strip
Datasheets
Y163028R7000B0R
VFCP Series, Metal Foil, 28.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C