Y16301K50000A9W
Mfr.Part #
Y16301K50000A9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
VFCP
Tolerance :
±0.05%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height :
635μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
1.5kOhm
Datasheets
Y16301K50000A9W
VPG Foil Y16301K50000A9W
FIXED RESISTOR VFCP Series, Metal Foil, 1.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~150°C