Y163012K0000T9W
Mfr.Part #
Y163012K0000T9W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 12K OHM 0.01% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistance :
12kOhms
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Supplier Device Package :
Length :
3.2004mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height :
635μm
Width :
1.5748mm
Series :
VFCP
Composition :
Metal Foil
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y163012K0000T9W
VPG Foil Y163012K0000T9W
VFCP Series, Metal Foil, 12kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~150°C