Y149630R0000B0W
Mfr.Part #
Y149630R0000B0W
Description
RES SMD 30 OHM 0.1% 0.15W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.15W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
30Ohm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tray
Max Power Dissipation :
150mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Working Voltage :
61V
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W