Y1496100R000B9W
Mfr.Part #
Y1496100R000B9W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 0.15W 1206
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
635μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VSM
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.15W
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Width :
1.5748mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
100Ohms
Max Power Dissipation :
150mW
Datasheets
Y1496100R000B9W
VSM Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C