Y1496300R000B9W
Mfr.Part #
Y1496300R000B9W
Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 0.15W 1206
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
150mW
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
635μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
1.5748mm
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.15W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
300Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Length :
3.2004mm
Series :
VSM
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Datasheets
Y1496300R000B9W
VSM Series, Metal Foil, 300Ohms, 0.15W, ±0.1%, -55°C~150°C