Y149612K0000T9W
Mfr.Part #
Y149612K0000T9W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 12K OHM 0.01% 0.15W 1206
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
635μm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
150mW
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.5748mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
VSM
Packaging :
Tray
Resistance :
12kOhms
Power (Watts) :
0.15W
Datasheets
Y149612K0000T9W
VSM Series, Metal Foil, 12kOhms, 0.15W, ±0.01%, -55°C~150°C