Y14730R02000F0R
Mfr.Part #
Y14730R02000F0R
Description
RES 0.02 OHM 1% 2W NONSTANDARD
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Series :
CSM3637Z
Feature :
Current Sense
Packaging :
Strip
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
20mOhms