Y14730R00300B9R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y14730R00300B9R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.003 OHM 0.1% 3W 3637
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
9.398mm
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
3W
Package / Case :
Nonstandard
Resistance :
3mOhms
Height :
889μm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Foil
Max Operating Temperature :
170°C
Power (Watts) :
3W
Number of Terminations :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm