Y14730R00500B9W
Mfr.Part #
Y14730R00500B9W
Package / Case
Nonstandard
Description
RES 0.005 OHM 0.1% 3W 3637
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
9.144mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Packaging :
Tray
Series :
CSM3637Z
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
3W
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
4
Height :
889μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Max Operating Temperature :
170°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
5mOhms
Width :
9.398mm