Y14730R00500B9R
Mfr.Part #
Y14730R00500B9R
Description
RES 0.005 OHM 0.1% 3W 3637
Resistance :
5mOhms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
170°C
Series :
CSM3637Z
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
889μm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
9.144mm
Width :
9.398mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm