Y145421K6125V0L
Mfr.Part #
Y145421K6125V0L
Package / Case
Radial
Description
RES 21.6125K OHM 0.6W 0.005% RAD
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.6W
Series :
Z
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
300mW
Height :
8.5344mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Length :
7.62mm
Width :
2.667mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Package / Case :
Radial
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
21.6125kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.005%
Datasheets
Y145421K6125V0L
21.6125kOhms, 0.6W, Metal Foil,