Y145382R3100B9L
Mfr.Part #
Y145382R3100B9L
Description
RES 82.31 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Resistance :
82.31Ohms
Datasheets
Y145382R3100B9L
82.31Ohms, 0.6W, Metal Foil,