Y145380R0000V0L
Mfr.Part #
Y145380R0000V0L
Description
RES 80 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Through Hole Resistors
Height :
8.5344mm
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.005%
Max Power Dissipation :
600mW
Additional Feature :
NON INDUCTIVE, ULTRA HIGH PRECISION
Series :
Z
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
80Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e0
Working Voltage :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.3W
Datasheets
Y145380R0000V0L
VPG Foil Y145380R0000V0L
FIXED RESISTOR, 80Ohm, 0.6W, Metal Foil,