Y14535R15000B0L
Mfr.Part #
Y14535R15000B0L
Description
RES 5.15 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.336 (8.53mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Metal Foil
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.6W
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
Features :
Radial
RoHS :
Compliant
Resistance :
5.15 Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Datasheets
Y14535R15000B0L
5.15 Ohms, 0.6W, Metal Foil,