Y14533K30000F9L
Mfr.Part #
Y14533K30000F9L
Description
RES 3.3K OHM 0.6W 1% RADIAL
Resistance :
3.3kOhms
Published :
Length :
7.62mm
Width :
2.667mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Power (Watts) :
0.6W
Height :
8.5344mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Datasheets
Y14533K30000F9L
VPG Foil Y14533K30000F9L
3.3kOhms, 0.6W, Metal Foil,