Y145338R9000B0L
Mfr.Part #
Y145338R9000B0L
Description
RES 38.9 OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
38.9Ohms
Datasheets
Y145338R9000B0L
38.9Ohms, 0.6W, Metal Foil,