Y145322K0000F9L
Mfr.Part #
Y145322K0000F9L
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 22K OHM 0.6W 1% RADIAL
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
2400 pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Spacing :
Series :
Thickness (Max) :
0.037 (0.94mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)