Y14531K30000V0L
Mfr.Part #
Y14531K30000V0L
Description
RES 1.3K OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Tolerance :
±0.005%
Resistance :
1.3kOhms
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.6W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y14531K30000V0L
1.3kOhms, 0.6W, Metal Foil,