Y14531K20000F9L
Mfr.Part #
Y14531K20000F9L
Description
RES 1.2K OHM 0.6W 1% RADIAL
Radial
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
2.667mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Height :
8.5344mm
Max Power Dissipation :
300mW
Resistance :
1.2kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y14531K20000F9L
VPG Foil Y14531K20000F9L
1.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,