Y14531K06510A9L
Mfr.Part #
Y14531K06510A9L
Description
RES 1.0651K OHM 0.05% 0.6W RAD
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Resistance :
1.0651kOhms
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.6W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
Y14531K06510A9L
1.0651kOhms, 0.6W, Metal Foil,